Joanna Kamila Łubkowska - urodzona 27 lutego w 1988 roku. W 2005 r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Na zakończenie szkoły wykonała dyplom z zakresu projektowania biżuterii. Dyplom jej zdobył na ogólnopolskim biennale pierwsze miejsce. W tym samym roku dostała się na studia do Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, na kierunek Tkaniny i Ubioru.

Kontynuowała naukę doszkalając swój warsztat z zakresu projektowania biżuterii, ale i wzbogaciła go o nowe umiejętności takie jak projektowanie odzieży czy galanterii.

"...Próba swoich sił w wielu dziedzinach projektowych dała mi nie tylko solidny warsztat, ale i pozwoliła stworzyć swój unikatowy styl. Poznanie różnych sfer plastycznych pozwoliło mi sprecyzować upodobania projektowe.. zdobyć możliwości świadomych wyborów artystycznych"

"...Swoją podróż z kreowaniem kobiecej sylwetki zaczęłam od projektowania biżuterii, uwielbiałam ją jakoś czynnik zdobiący ciało, podkreślający urodę. Jednak posunęłam się o krok dalej, zastosowałam motywy biżuteryjne w odzieży, nadając każdemu projektowi unikatowego wyrazu. Dlatego moje wyroby przeznaczone są dla wyrafinowanego odbiorcy, chcącego wyróżniać się w tłumie. Cenię przepych form, dekoracyjność, ażurowość, ale również prostotę i minimalizm. Łączenie tych kwestie tak by miały zdrową granicę jest niezwykle trudne. Cały czas balansuje miedzy skrajnościami, które dostarczają mi wiele satysfakcji z tworzenia, ale i motywują do ciągłego szukania odpowiedzi - przepych czy minimalizm?? Ta wewnętrzna walka jest niezwykle inspirująca...

Odpowiadam sobie codziennie na pytanie, która część mnie dziś mnie zdominuje.. to jest klucz do magii tworzenia, aby mięć zabawę z nastrojem."